Azulev Group – zielona strona Hiszpanii

O użyciu płytek ceramicznych w architekturze wnętrz nie trzeba pisać. Stosuje je każdy. Jest to materiał wytrzymały, łatwy w utrzymaniu i pozwalający osiągnąć nieskończoną ilość efektów, jedynym ograniczeniem są granice naszej wyobraźni.
Piszemy zatem o producentach, bo znajomość rynku pomocna jest nie tylko architektom, ale każdemu, kto buduje bądź planuje remont w domu.

Jedną z dobrze znanych firm o światowej renomie na rynku ceramicznym jest Grupa Azulev, skupiająca w sobie takie marki jak Azulev, Sanchis, Bath i Kerfloat. Tym, co charakterystyczne dla ich produktów jest ciągłe dążenie do innowacji, aby osiągnąć harmonię między technologiczną jakością produktu, a jego designem. Długo by pisać o wartości samych płytek, wydaje się to jednak zbędne zważywszy na fakt, że każdy klient dokonuje wyboru samodzielnie, a tylko kontakt z realną płytką pozwala w pełni docenić jej jakość.

Zwracamy więc uwagę w stronę bardzo istotnej dla Grupy Azulev kwestii – środowiska. Jest to jedna z najbardziej oddanych ochronie natury firma w Europie. Jak sami piszą: „Po prostu silnie wierzymy, że o planetę należy dbać więc my czynimy ten wysiłek. Otrzymaliśmy certyfikat ISO 9001 i ISO 14001 oraz EPD (Environmental Product Declaration), a także IEP (Integrated Envoronmental Permit) jako jedna z pierwszych hiszpańskich firm.” 

Mówi się, że dobry design jest oczywisty, a doskonały – transparentny. Wydaje się, że jest to myśl silnie zakorzeniona u projektantów Azulev, gdyż najdoskonalsze ich płytki doskonale oddają struktury betonu, drewna czy kamienia pozwalając przemówić pięknie naturalnego materiału. W galerii prezentujemy subiektywny wybór ciekawych elementów kolekcji.