Herve van der Straeten

Wszystkim zainteresowanym designem oraz projektowaniem wnętrz prezentujemy dziś kolejnego wybitnego artystę, tym razem francuskiego pochodzenia: Herve van der Straeten. Urodził się w 1965 roku i jest jednym z najbardziej docenianych niezależnych designerów i artystów na rynku europejskim. Początkowo zabłysnął projektami biżuterii, później uznanie przyniosły mu zwłaszcza kolekcje mebli oraz oświetlenia, co do tej pory stanowi jego główne zajęcie.

Produkty zaprojektowane przez tego artystę cechuje przede wszystkim ich natychmiastowa rozpoznawalność – każdy, kto zetknął się już z jego pracami bez trudu rozpoznaje rękę francuskiego projektanta we wszystkich nowych projektach. Charakterystyczne połączenia kontrastowych materiałów w nietuzinkowy sposób, użycie śmiałych form, wyrafinowanych brył i eleganckich linii w perfekcyjnych proporcjach to znaki rozpoznawcze Herve van der Straetena.

Ogromna precyzja i dbałość o wykończenie detali sprawiają, że luksus wydaje się w jego produktach niemal namacalny. Van der Straeten prowadzi autorską galerię w Paryżu, gdzie prezentuje unikalne realizacje swoich projektów, głównie edycje limitowane. Warto dodać, że wszystkie produkty wykonuje we własnych warsztatach, także te odlewane z brązu powstają w jego studiu.

Jest także znany jako projektant wnętrz luksusowych francuskich rezydencji, charakterystycznych zwłaszcza przez częste zastosowanie w nich porcelany i szkła. Na tym nie kończy się zasięg jego zainteresowań, projektuje także dla branży kosmetycznej i perfumeryjnej. Był on wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, jedne z ostatnich wyróżnień to L’Entreprise de Patrimoine Vivant oraz Chevalier des Artes et des Lettres.