Aranżacje wnętrz – design od Ikea jak okiem sięgnąć!

Jak co roku we wrześniu w naszych skrzynkach pocztowych pojawiły się najnowsze katalogi Ikea. Jest to więc dobry moment na przedstawienie naszym zdaniem bardzo interesujących produktów z kolekcji szwedzkiego giganta. Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, a poniższy wybór jest w stu procentach subiektywny, trzeba jednak zwrócić uwagę na wartości stałe. Są to między innymi użyte materiały – lite drewno, skóra licowa czy stal nierdzewna. Są to bardzo trwałe i szlachetnie się starzejące materiały, co daje użytkownikom pewność, że  z biegiem lat produkt nie tylko nie straci na jakości, ale z roku na rok będzie wyglądać lepiej.

Ikea w naszych domach i firmach – projekty i materiały

Ikea wyznaje zasadę demokratycznego wzornictwa tzn. pragnie, by dobry design dostępny był nie tylko dla garstki wybranych, ale gościł w każdym domu. Nie są to puste słowa, gdyż nawet wyżej wymienione produkty z „luksusowych” materiałów, mimo iż droższe niż reszta kolekcji, wyceniane są z zachowaniem zdrowego rozsądku. Jeśli chodzi o sam design to nie ma jednej odpowiedzi, dla Ikea pracują setki projektantów, z których każdy ma swój styl. A mają przed sobą niezwykle trudne zadanie – zaprojektować produkt designerski, lecz przede wszystkim użyteczny, możliwy do produkcji za jak najniższą cenę oraz dający się zapakować w jak najmniejszą paczkę.

Rozwiązania od Ikea można wykorzystać w designu firmy, salonu, kuchni czy też pomieszczeń naszych dzieci. Wykonujemy również tego typu aranżacje. Poniższa kolekcja mebli i przedmiotów od szwedzkiego producenta naszym zdaniem świadczy o klasie twórców. Ich wybór z przyjemnością sugerujemy naszym klientom, którym projektujemy wnętrza.

Polecamy przeanalizować kolekcję Ikea pod kątem własnego smaku, a sceptykom zastanowić się czy ich niechęć do zakupów w Ikei nie wynika przypadkiem z najczystszego snobizmu.