Jak projektowaliśmy Restaurację Melomania w Poznaniu

Gdy wkraczamy w mury zabytkowego świata z okresu XX-lecia międzywojennego, zahaczając przy tym o sąsiedztwo tak istotnych symboli Poznania jak Filharmonia Poznańska, czy sam Teatr Wielki – stajemy przed ogromnym i odpowiedzialnym wyzwaniem, jakim jest ubranie wnętrza w funkcje restauracji i miejsca koncertów muzycznych w otoczeniu przepięknych detali, które kreują całość klimatu.
Z takim zadaniem zmierzyło się Nasze biuro zastając obecny kształt danego miejsca…

 

 

Droga całego przedsięwzięcia przebiegała przez wszystkie etapy związane z dziedziną projektowania.
Począwszy od inwentaryzacji lokalu, badania historii danego miejsca, wdrożenia wszystkich potrzebnych funkcji jakie niesie za sobą dziedzina gastronomii na nowym planie zbudowanym.

 

I właśnie w tym miejscu, w tkance historycznej miasta Poznania rozpoczęła się przygoda Artpinu oraz – przede wszystkim przygoda Melomanii…
Każde pomieszczenie, każdy fragment ściany zostały dopracowane poprzez skrupulatne wypracowanie gry barw, struktur, świateł, odbić i głębi. Poprzez zabawę formami, geometrią, niedopowiedzeniami i jednocześnie silnymi, wyraźnymi akcentami wprowadzaliśmy klimat, który będzie odpowiedzią na minione epoki, ale i wtopi współczesne akcenty. To tutaj pokazujemy jak w XXI wieku ponownie można, a wręcz należy sobie przypomnieć ponadczasowość stylu modernistycznego i Art Deco, czyli dyscypliny przestrzennej w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

Wszystkie elementy wyposażenia są autorstwa Artpinu i zostały wykonywane przez współpracujących z Nami rzemieślników.
Pod koncepcję doboru elementów wystroju wnętrza dopasowano instalacje. Wiele materiałów musiało posiadać specjalne atesty wymagane przy działalności gastronomicznej, a przede wszystkim jakże trudnej tematyce użyteczności publicznej.

 

 

Doprowadzenie wnętrz praktycznie do stanu surowego dało efekt czystego płótna, które pozwoliło ewoluować projektowi na poszczególnych jego etapach.

 

Każdy fragment przestrzeni, zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej zostały wykorzystane i zaplanowane z myślą o komforcie przyszłych użytkowników.

 

Nasza praca w tym przedsięwzięciu to nie tylko projekty techniczne, czy dobór materiałów, zadbaliśmy również o strefę wizualnej identyfikacji marki – jej personalizację. Odpowiadając za logotyp, menu, wizytówki, pieczątki i stronę internetową mieliśmy za zadanie nie tylko informować, ale także ukazać charakter restauracji, działać na zmysły, zapraszać do środka,
intrygować wizualnie, muzycznie i przede wszystkim zasmakować sztuki kulinarnej.

 

 

Melomania stała się harmonią zmysłów…
Udało się wypracować wspólną symetrię, jaką jest pasja do tego, co Nas otacza, dzięki której tworzymy nietuzinkowe miejsce do spotkań o różnorodnym charakterze.