Niezbędnik salonu

Nie ulega wątpliwości, że telewizor jest obecnie sercem niemal każdego salonu. Rzecz jasna są sceptycy tego sprzętu, jednak należą do zdecydowanej mniejszości. Dlatego ważną częścią pracy nad projektem wnętrza salonu jest rozplanowanie ściany z telewizorem.

Opcji jest wiele, a wszystko zależy od preferencji użytkowników. Odbiornik można po prostu postawić na komodzie lub podwieszanej półce, jednak zawieszenie go na ścianie pozwala uwolnić przestrzeń pod spodem, dzięki czemu zyskujemy miejsce np. na sprzęt audio czy kolekcję płyt i DVD.

Można zamocować telewizor na specjalnym wysięgniku o regulowanej długości i różnych kątach obrotu, dzięki czemu można go wygodnie  oglądać z różnych miejsc salonu. Inną opcją jest zamontowanie telewizora na ścianie na poziomie wzroku.

 

Wybraną ściankę można wyróżnić elementami wykończeniowymi, aby stanowiła swego rodzaju tło dla odbiornika, możliwości jest mnóstwo – może to być płyta betonowa bądź meblowa, drewno, sklejka, ozdobna tapeta, a nawet tapicerka. Kolejnym rozwiązaniem może być zaprojektowanie zabudowy dla telewizora, która – opcjonalnie- może być zamknięta i ukrywać w sobie sprzęt TV, jak i otwarta. Obie wersje pozwalają nie tylko stworzyć oryginalny element architektury wnętrza salonu, ale też umożliwiają ukrycie kabli i przyłączeń od telewizora oraz dostosowanie odpowiedniej dla użytkowników przestrzeni użytkowej tzn. wnęk i półek np. na głośniki czy dekoder.

 

Wielbiciele klasyki mogą pokusić się o oprawienie telewizora w ramę, co pozwoli uzyskać efekt nowoczesnego obrazu, przez co telewizor sam w sobie stanie się jednym z elementów dekoracyjnych.

Przy dzisiejszych możliwościach zarówno w zakresie technologii IT, jak i architektury, pole do popisu dla projektantów wnętrz jest naprawdę olbrzymie.