Aranżacja witryn sklepowych

Profesjonalnie zaprojektowane witryny sklepowe to magia w wielkim mieście

Dekoracja witryny sklepowej to niemałe wyzwanie, które stoi przed właścicielem przez cały rok. Jak zwrócić uwagę potencjalnego klienta, jak go przyciągnąć, jak sprawić by świąteczne zakupy zrobił właśnie tu? Od lat głowią się nad tym specjaliści od marketingu, visual merchandisingu i projektowania witryn. Zobacz przykłady naszych świątecznych dekoracji.

 

 

Witryna to dekoracja, ale i reklama, zachęta do zakupów.
To również projekt artystyczny, a także, od jakiegoś czasu, niewątpliwa atrakcja turystyczna.

 

Projektowanie witryn sklepowych – zaproszenie do świata magii

Wielkie domy towarowe w Londynie, Paryżu czy Nowym Roku od wielu lat osiągają w tej dziedzinie mistrzostwo, w ogromnych oknach zaskakując feerią barw i pomysłów. Powstają tam dekoracje pełne przepychu, bogactwa, luksusu. Migoczące, lśniące, kuszące. I często niekoniecznie związane z Bożym Narodzeniem.

 

 

Inne odwołują się do świata dzieciństwa, bajek i baśni, ponownie zapraszając w magiczną, niecodzienną przestrzeń niczym teatralna czy filmowa scenografia. Obraz, ruch, muzyka, światło – przedstawienie można zacząć!
To często wydarzenie powiązane z dodatkowymi atrakcjami, występami, w jakiś sposób początek świętowania.

 

 

Wersje mniej spektakularne są równie interesujące, czasem mniej znaczy więcej a też ciekawie.
Czasem wystarczą oryginalne pomysły, czasem świetnie zaprojektowana iluminacja.

 

 

Czas stwarzania przedświątecznej atmosfery zaczyna się już pod koniec listopada. Brytyjskie domy towarowe Harrod’s, Liberty, Selfrigdes, francuska Galeria Lafayette, a przede wszystkim amerykańskie Macy’s, Bergoff Goodman, Saks czy Tiffany rozpoczynają swoje przedstawienia okienne. Warto je zobaczyć!

 

fot. via: pinterest, facebook, materiały prasowe firm