Friendly Food – kompleksowo do końca

Jeść zdrowo i smacznie, będąc na diecie i żyjąc w biegu – niemożliwe? A jednak!

W Poznaniu działa Bistro Friendly Food, które oferuje dania tylko i wyłącznie bezglutenowe, przygotowane ze świeżych składników, wg własnych receptur.

W tym temacie zajmowaliśmy się  projektem wnętrza oraz przygotowaniem wszystkiego, co potrzebne do otwarcia lokalu: identyfikacją wizualną, planem marketingowym i strategią prowadzenia bistro.

 

Projekt:

Lokal miał zachęcać nie tylko do konsumpcji, ale przede wszystkim do prowadzenia zdrowego trybu życia i troski o swój organizm. Stąd zastosowane materiały i kolory miały kojarzyć się z naturą, witalnością, lekkością, świeżością i radością. Większość elementów wyposażenia utrzymana jest w kolorze złamanej bieli: ściany, wyłożone biała „starą cegłą”, bar wykonany z konglomeratu (przez firmę Marmorin), ścianki działowe, przestrzenna, świetlna dekoracja kwiatowa i lampy. Na jej tle przyjemnie, ciepło prezentuje się jasne drewno (oryginalna, odnowiona deska podłogowa i zabudowa baru) oraz dodatki w kolorach firmowych: błękicie i świeżej zieleni.

W lokalu przewidziano kącik malucha, tak aby rodzice małych pociech ( z których wiele jest również na diecie bezglutenowej), mogli w spokoju zjeść, wypić, czy porozmawiać.

Rozbudowany system regałów nad barem pozwala na prezentację artykułów z branży zdrowej i organicznej żywności, które można od razu nabyć.

 

 

Sofy wykonane na zamówienie:

 

 

Pierwsza wersja baru zaprojektowanego w całości z konglomeratu (prod. Marmorin):

 

 

Druga (wykonana) wersja baru z drewnianym frontem i ladą podawczą:

 

 

Projekt łazienki dla klientów ze świetlną dekoracją na ścianie w tle. Nieodzowny w lokalu samoobsługowym, kolorowy dodatek: designerski kosz na śmieci.

 

 

WNĘTRZE- solidny remont!

Zabytkowa kamienica kryła w sobie mocno zaniedbane wnętrze po niedziałającym już pubie. Wpierw rozebrano pozostałości zabudowy meblowej i fantazyjny sufit podwieszany. Tuż po przejęciu lokalu na oknach pojawiły się informacje, że w tym właśnie miejscu powstanie pierwsze w Polsce bistro z żywnością bezglutenową.

 

 

Ujawniamy fragmenty wewnętrznej korespondencji relacjonującej przebieg remontu:

 

28 listopad 2011

„Prace elektryczne na ukończeniu/kwestia podpięcia bezpieczników i szafy/montaż gniazdek włączników, gniazdek/montaż oświetlenia. W przyszłym tygodniu zostanie złożony wniosek ENEA z raportem wykonania zmian przyłączeniowych/podpis administratora budynku.

Cegła dekoracyjna na ukończeniu

Pierwsze malowanie w najbliższy weekend
Cyklinowanie wtorek 29/11/2011
Z firmą zajmującą się przełożeniem drzwi jestem umówiony na wtorek 29/11/2011/niestety termin wykonania to drugi tydzień grudnia.
Alarm monitoring/przewody przeprowadzone/końcowy montaż nastąpi po zakończeniu prac malarskich.
Nagłośnienie/przewody przeprowadzone.
Podłączenia wod-kan przeniesione.”

 

 

4 Grudzień 2011

„cyklinowanie podłogi/ uzupełnienie łącznika w podłodze/ przeniesienie ogrzewania/ ustawienie ścianek przy sofach/ przygotowanie prądu(kontakty pod urządzenia)/ zawieszenie lamp/ doprowadzenie mocy do rozdzielni/ przygotowanie wentylacji/ opalenie i pomalowanie drzwi/ pomalowanie pomieszczeń/ ułożenie cegły na ścianach/ łazienki/montaż.

 

 

3 Styczeń 2012

Druga grupa stolarzy realizuje tył baru (Artpin rezygnuje z pierwszych stolarzy)

 

 

AKCJA MENAGER

Wnętrze to nie wszystko.

Trzeba je jeszcze wypełnić żywnością, sprzętami gastronomicznymi kartami menu, ulotkami, jednorazowymi naczyniami, sztućcami, opakowaniami na wynos i wieloma innymi koniecznymi dla funkcjonowania lokalu akcesoriami.

Pomagaliśmy także w tworzeniu menu, opracowaniu listy dostawców, procedur funkcjonowania lokalu, szkoleniu personelu a nawet w wyborze odpowiedniego stroju.

Pierwsza wersja CI utrzymana w brązach: wizytówki, karty rabatowe,  folder reklamowy ze skróconym menu,  folder informacyjno-reklamowy, okładka menu.

 

 

Druga wersja (zrealizowana) z kolorem bazowym „przybrudzonym” ecru: folder reklamowy, nalepki na opakowania jednorazowe, etykiety na kawę, okładka menu, wizytówki, karta rabatowa dla stałych klientów, folder ze skróconym menu, lokalna gazetka z menu, baner – zapowiedź strony internetowej, projekt strony internetowej, papier śniadaniowy do pakowania kanapek na wynos.

 

 

Wszystko gotowe- można zaczynać, otwieramy!

 

 

Więcej informacji o bistro Friendly Food na stronie: http://www.friendlyfood.pl i na https://www.facebook.com/pages/friendlyfood/204508862955624