Malta Yacht Club

 

Malta Yacht Club to realizacja położona nad Jeziorem Malta w Poznaniu. Założeniem lokalu usytuowanego na tak pięknym terenie rekreacyjnym, z którego korzystają zarówno spacerowicze, sportowcy, jak i turyści, było stworzenie przystani, w której można zatrzymać się na kawę w ciągu dnia i odpocząć nieco od zgiełku miasta lub też spotkać się wieczorem z przyjaciółmi i nacieszyć widokiem miejskich świateł odbijających się w spokojnych wodach Malty.

 

 

Aranżacja wnętrza ściśle związana jest z umiejscowieniem restauracji. Wakacyjna atmosfera miejsca osiągnięta została poprzez wprowadzenie motywów marynistycznych – żaglowego zadaszenia ogródka, nadmorskiego pejzażu w formie podświetlanego kasetonu na ścianie oraz kominka przypominającego piec parowy na statkach. Nawet hokery firmy Stua ustawione przy barze noszą morską nazwę Onda, czyli fala, co nawiązuje do charakterystycznego wygięcia siedziska.

Zanim jednak lokal osiągnął docelowy wygląd, musiało odbyć się mnóstwo prac, a wszystko to w ramach bardzo napiętego grafiku, gdyż restauracja została otwarta zaledwie kilka miesięcy od podpisania umowy z Inwestorami. Mimo krótkich terminów realizacji, wystrój wnętrza restauracji robi bardzo dobre wrażenie.

 

 

Wcześniej w tym punkcie mieścił się pub sportowy, którego pozostałości trzeba było doszczętnie usunąć, by rozpocząć realizację nowej wizji. Nadzór nad tą inwestycją przypominał grę w szachy, odbywającą się w zawrotnym tempie. Aby dotrzymać terminu otwarcia restauracji, poszczególne prace – elektryczne, stolarskie, wykończeniowe, zamówienia produktów i wiele innych, musiały zostać precyzyjnie rozplanowane, gdyż każdy krok wynikał z poprzedniego i najmniejsze opóźnienia mogły doprowadzić do zatrzymania pozostałych etapów.

W tak sprawnej realizacji projektu restauracji bardzo pomogli Inwestorzy, dając nam dużo zaufania i wolności w nadzorowaniu prac, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.