Projektowanie powierzchni biurowych – Poznań

Dobrze zaprojektowane biuro jest wizytówką każdej firmy. Prezentujemy przestrzeń biurową zaprojektowaną przez grupę architektów z pracowni Artpin , która mieści się w centrum Poznania.
Założeniem projektowym omawianego biura było stworzenie wnętrza, które z jednej strony wizerunkowo będzie stanowić narzędzie marketingowe wobec przyszłych klientów z drugiej – będzie przyjazną strefą pracy.
Efekty intensywnej pracy nad projektem zachwycają zarówno codziennych użytkowników jak i potencjalnych klientów.

Budynek, w którym znajduje się zrealizowane przez Artpin biuro łączy ze sobą funkcję usługową na niższych kondygnacjach oraz mieszkaniową na wyższych.
Nowoczesny Office znajduje się na parterze i został stworzony przez połączenie dwóch lokali usługowych.

 

 

Projekt zakładał wydzielenie kilku stref: Strefa wejściowa z recepcją, strefa konferencyjna, open space oraz przestrzeń biura prywatnego. Wyzwanie stanowiły różnice poziomów posadzki i to one stały się bazą do podziału lokalu.

Projektując biuro staraliśmy się stworzyć przestrzeń, która będzie ergonomiczna i elastyczna oraz sprzyjająca integracji i pracy zespołowej.
Idealne ku temu było wykorzystanie szklanych przegród dających poczucie otwartej przestrzeni a zarazem stanowiących barierę akustyczną.

Większość elementów wykończeniowych zostało zaprojektowanych na indywidualne zamówienie. Wszystkie instalacje elektryczne wykonane w sposób niewidoczny i nie kolidujący z elementami meblarskimi jak obrotowe krzesła i stoły.

Istotnymi elementami projektu Pracowni Architektonicznej Artpin jest sufit podwieszany wraz z oświetlenie. Aby ukryć instalacje wprowadzono nowoczesne systemy sufitowe o różnej strukturze. Ich forma nawiązuje do różnicy poziomów posadzki- odbicie tych stopni jest kontynuowane na suficie. Oświetlenie zaprojektowane zostało w taki sposób aby w łatwy sposób można było nim sterować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.
Nowoczesne materiały wykończeniowe zwieńczają office nadając mu niepowtarzalny charakter.

 

Projekt – wizualizacje

 

Zdjęcia z realizacji