Rewitalizacja powierzchni biurowych w budynku Pixel Poznań

Rewitalizacja – co dosłownie oznacza „przywrócenie do życia”, stała się naszym nowym zadaniem w kontekście istniejących przestrzeni biurowych. Jako projektanci i wykonawcy musieliśmy sprostać wyzwaniu nadania nowej odsłony powierzchni wspólnych w Poznańskim Pixelu.

No items were found matching your selection.

 

Niestandardowo w całym procesie inwestycyjnym- Inwestorem pośrednim był każdy pracownik biurowy, który za pomocą ankiet mógł wypowiedzieć się na temat projektu.

Budynek Pixela to biurowiec zlokalizowany w południowo- zachodniej części Poznania przy ulicy Grunwaldzkiej. Jako biurowiec jest bardzo rozpoznawalny zarówno wśród poznaniaków jak i pracowników korporacji w całej Polsce.

Zastana przez nas przestrzeń była mocno wyeksploatowana oraz monotonna. Jako projektanci za zadanie mieliśmy zmianę wizerunku wnętrza- wprowadzenie czytelnej identyfikacji dla poszczególnych kondygnacji, zaprojektowanie przestrzeni wspólnej kuchni, projekt sal rekrutacyjnych, kancelarii i biblioteki.

No items were found matching your selection.

 

Ze względu na specyfikę biur typu open space istniało duże zapotrzebowanie na przestrzenie prywatne do pracy wymagającej skupienia. Na częściach komunikacyjnych zaprojektowaliśmy wydzielone boxy, mające służyć do pracy lub organizowania spotkań. W myśl założeń projektowych strefy wspólne biurowca miały wyróżniać się kolorystycznie, z tego względu również  boxy różniły się w zależności od kondygnacji. Każdy element zaprojektowany przez Artpin był głęboko analizowany pod względem funkcjonalności, wytrzymałości oraz walorów wizualnych. Grafiki wyklejane na przegrodach szklanych nawiązują do pixela, z którym związana jest cała forma budynku.

Wszystkie elementy wyposażenia są autorstwa Artpin i zostały wykonywane przez współpracujących z Nami rzemieślników. Projektowane przez nas elementy  zostały dopasowane do istniejących instalacji i konstrukcji. Wiele materiałów musiało posiadać specjalne atesty wymagane przez Inwestora.

Projekt – wizualizacje

No items were found matching your selection.

 

Zdjęcia z realizacji

 

Zaprojektowaliśmy oraz zrealizowaliśmy przestrzenie rekrutacyjne, bibliotekę oraz wspólną kuchnię. Tematem przewodnim było zachowanie spójności poszczególnych wnętrz i etapów poprzez nawiązania kolorystyczne i używane materiały. Istotne były też aspekty ekologiczne przy wykonawstwie. W wielu przypadkach wykorzystaliśmy istniejące meble nadając im nowe życie. Wprowadzony przez nas kolor na elementach meblarskich jest kontynuowany na posadzce i ścianach.

Wszystkie prace wykończeniowe odbywały się w godzinach nie ingerujących w pracę korporacji. Dzięki zaangażowaniu wielu jednostek  udało się wypracować wspólny język tak, aby każda ze stron była zadowolona z efektów.