Zielono mi

Ściany pokryte żywą roślinnością stają się coraz modniejsze. To nowoczesne i oryginalne połączenie designu z naturą.

 

Ogrody wertykalne/zielone ściany to lekka konstrukcja pionowa przymocowana do muru, na której umieszczona jest w pojemnikach lub w specjalnej tkaninie (np. z filcu), roślinność wraz z systemem nawadniającym oraz oświetleniem.
Takie ogrody mogą być stosowane na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Możesz wybrać pachnące kwiaty, stworzyć kolorową mozaikę, albo też zdecydować się na różnorodne odcienie bujnej zieleni, które sprawią wrażenie efektownego nowoczesnego żywopłotu.

 

No items were found matching your selection.

 

Do wyboru są też panele pokryte mchem. Takie panele tworzą efekt żywej, trójwymiarowej tapety, dodatkowo są miękkie w dotyku. Możliwe jest pokrycie mchem nawet bardzo dużych powierzchni, stworzenie obrazu, a nawet graffiti. Mech doskonale pasuje do wnętrz w stylu minimalistycznym. Mech montuje się bezpośrednio do ściany lub przygotowuje się panele odpowiednich rozmiarów.

Żywe ściany nie tylko ładnie wyglądają, ale też regulują wilgotność powietrza, są dodatkową termoizolacją, naturalnym filtrem powietrza oraz stymulują dobry nastrój.