Armani

Być może nie każdy wie, że nazwisko Giorgio Armani sygnuje nie tylko doskonale zaprojektowane ubrania czy piękne perfumy, lecz jest także silnie obecne w świecie designu. Poprzez linię Armani/Casa, Giorgio Armani prezentuje swój ideał mieszkania i życia w perfekcyjnym otoczeniu, w intymnej i wygodnej przestrzeni, w której można zrelaksować się, wypoczywać i bawić.

Jest to osiągane przez synergię kolekcji  – od mebli poprzez akcesoria, tekstylia i obiekty dekoracyjne idealnie stapiające się w wyrafinowaną całość.

Dystynktywny styl Armani/Casa polega na harmonijnym połączeniu różnorodnych inspiracji i kodów projektowych w klarowną całość. Wyraźnie widać predylekcję do stylu lat 30-tych i 40-tych, a także motywów z Dalekiego Wschodu.

Kosztowne materiały, wyrafinowane wykończenia, olśniewające tekstylia i doskonałość detalu to korzenie estetyki tego projektanta.

W ciągu 10 lat obecności na rynku Armani/Casa rozrosło się do rozmiarów kompletnych kolekcji nie tylko mebli, lamp, dywanów i tekstyliów, lecz także innowacyjnych rozwiązań dla kuchni i łazienek.