Geometria – światło – przestrzeń – projektowanie luksusowego oświetlenia

Projektowanie oświetlenia to dziedzina równie trudna, jak pasjonująca. Z radością obserwujemy zmieniające się trendy i pojawiające nowe tendencje. W tym roku obserwując relacje z Salone del Mobile w Mediolanie naszą uwagę przykuły pojawiające się u różnych projektantów geometryczne finezyjne konstrukcje lamp, którym bliżej do sztuki niż produktu. To chyba Frank Lloyd Wright twierdził, że ludziom w zamieszkiwanych miejscach najbardziej potrzebne są: porządek, światło i przestrzeń. Jak w naturze. Takie jest też oświetlenie prezentowane w poniższej galerii – proste i pełne przestrzeni w swojej delikatnej geometrii. Zachęcamy do oglądania i refleksji.

Oto najnowsze trendy w świecie luksusowego oświetlenia.

 

Odpowiednie dobranie oświetlenia do pomieszczenia to zmiana jego atmosfery. Co powinno nas kierować przy wyborze? Przede wszystkim to, w jakim stylu jest zaprojektowana lampa oraz do jakiej wykonywanej przez nas czynności jej potrzebujemy. Nowe oświetlenie powinno być przyjazne podczas: relaksu, czytania książek oraz romantycznych wieczorów i rozmów z przyjaciółmi.

Decydując się na aranżacje oświetlenia Led w salonie, postawmy na możliwość ściemniania światła oraz nietypowe wzornictwo. Dzięki temu udekorujemy naszą przestrzeń, jak i stworzymy różne warianty jego oświetlenia.

Projektowanie luksusowego oświetlenia w nowoczesnej pracowni lub agencji powinno nie tylko opierać się na normach prawnych, ale również na wyglądzie. Lampy te wiszące, jak i stojące mogą swoją ponadczasową „sylwetką” przyciągać uwagę gości. Jednocześnie nowoczesne lampy to inteligentne oświetlenie pozwalające na obniżenie wydatków za energię elektryczną firmy.