Grecja ze smakiem! Cz.2

 

Już sam wieczorny widok z tarasu jest wystarczającym powodem, aby usiąść! Restauracja Island urządzona jest w wakacyjnym klimacie. Od granatowego nieba o zmierzchu pięknie odcinają się bielone mury i meble z pasiastymi poduszkami. Ciekawym pomysłem jest biały „dywan” wymalowany na cementowej podłodze.

 

 

Gorący klimat Grecji sprawia, że  zarówno miejscowi, jak i turyści szukają odpoczynku w chłodzie. Śnieżna biel ścian i podłogi daje wytchnienie, a minimalistyczny wystrój zapewnia odpoczynek od feerii barw skwarnego lata. W restauracji Il Buco nie jest przy tym bynajmniej nudno! Każde krzesło ma swoją historię, a ściany zdobią niebanalne dzieła sztuki.

 

 

Mathuisa to eleganka restauracja, w której dominują beże i brązy. Ciepły odcień drewna, kamienia oraz światła sprawia że jej elegancja jest przytulna:

 

 

Z taką spokojną elegancją kontrastuje restauracja hotelu New Hotel. W samym sercu Aten powstało miejsce niebanalne, wyposażone kontrastującymi ze sobą nawzajem formami i materiałami. Wiele mebli jest wykonanych ręcznie przez właścicieli- braci Campana, często ze zużytych już przedmiotów, które otrzymują swoje drugie życie. Od lat czterdziestych, funkcjonował tu Olympic Palace Hotel. Hotel oferuje 79 pokoi i należy do sieci Yes!Hotel.

 

 

Smaczny kąsek dla architektów i konstruktorów. „Męska” restauracja Oozora tonie w odcieniach brązu i grafitu, nad którymi unosi się drewniane, panelowe sklepienie. Bar ma formę ociosanej bryły granitu. Oświetlenie jest wkomponowane w zabudowę meblową, właściwie „niewidoczne”. Mniej znaczy więcej:

 

 

Osterman to bar z klimatem i tradycją, którą czuje się siadając na skórzanym „wysiedzianym” siedzisku przy drewnianym, przetartym barze, stąpając po popękanych gdzie niegdzie cementowych płytkach.

 

 

W Think Beer dobrze będzie czuł się student i biznesmen. Odrobina domowego klimatu wymieszanego z nowoczesnością.

 

 

Nasze zwiedzanie zakończymy w minimalistycznej knajpce Proposa. Bardzo podobają mi się różne odcienie szarości i klimat miejsca. Wnętrze jest trochę surowe, jak gdyby niedokończone, „under construction”. Z pewnością takie otoczenie pozwala się skoncentrować na smakowaniu i delektowaniu się śródziemnomorską kuchnią!

 

 

Żródła

http://afflante.com/

http://www.yatzer.com/souk-k-studio-lebanese-glyfada-athens-greece

http://minaskosmidis.com/projects

http://www.k-studio.gr/contents/projects

http://www.pinterest.com/

http://inhabitat.com/the-campana-brothers-festive-%E2%80%9Cnew-hotel%E2%80%9D-in-athens-showcases-their-signature-upmarket-recycled-design/