Gwiazdy brytyjskiej awangardy

Patrik Fredrikson i Ian Stallard rozpoczęli współpracę w 1995 r stając się w przeciągu kolejnych 20 lat ikonami współczesnego brytyjskiego designu awangardowego. Ich znakiem rozpoznawczym jest umiejętność przetransponowania kreatywności w proste, ale emocjonalnie angażujące meble i produkty.

Projekty duetu Fredrikson i Stallard są konceptualnie rygorystyczne, materiałowo przemyślane i pozbawione niepotrzebnego sztafażu. Nie dziwi zatem fakt, że są to jedne z najczęściej nagradzanych i dyskutowanych prac w świecie designu.

 

 

Prace Fredriksona i Stallarda nabywane i pokazywane były w Victoria and Albert Museum w Londynie, French National Art Collection, w Design Museum w Londonie, MOMA i w the Museum of Art and Design w Nowym Yorku. Portfolio klientów Fredrikson Stalarrd to jedne z najbardziej rozpoznawalnych światowych marek : Chanel, Veuve Clicquot, Comme des Garcons, Dunhill, Remy Martin, The London Design Festival, Bernhardt Design, David Gill Galleries, Contrasts Gallery, Tools Gallery, Mitterand & Cramer, The Savoy Hotel, Soho & Tribeca Grand, Tarkett and Iittala.

 

Fredrikson Stallard otrzymali najbardziej prestiżowe nagrody dla designerów możliwe do zdobycia: Red Dot Design Award i The Arts Foundation Furniture Design Fellowship, konkurs, który odbywa się jedynie raz na dekadę. Projekty Fredriksona i Stallarda zostały obwołane jednymi z 10 najlepszych projektów dekady przez The Financial Times oraz uznane za produkty o największej wartości kolekcjonerskiej przez HSBC Private Bank.