Hotele butikowe – aranżacje wnętrz

Określenie „hotel butikowy”, spopularyzowane w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, oznacza hotel mający na ogół od 10 do 100 pokoi (lecz mogą to być równie dobrze tylko dwa pokoje), oferujący luksusowe warunki pobytu w wyjątkowych miejscach. Hotele tego typu zaczęły się pojawiać w latach 80-tych XX wieku w dużych metropoliach takich jak Londyn, Nowy Jork czy San Francisco. Obecnie można wyróżnić dwa typy hoteli butikowych – te umiejscowione w dużych miastach oraz w miejscowościach wypoczynkowych.

Wystrój wnętrza jest bardzo istotnym aspektem hoteli butikowych, z których każdy chce zaoferować gościom jedyną w swoim rodzaju przygodę. Hotele butikowe często urządzane są wokół pewnego tematu, choć tematem może być też brak tematu i unikalny wystrój każdego pomieszczenia. Pokoje są często wyposażone w dostęp do najnowszych technologii, internetu i klimatyzacji, jednak nie musi tak być – są hotele, które skupiają się na ciszy i komforcie, proponując gościom oderwanie od pośpiechu codziennego życia. Większość hoteli butikowych ma swoje restauracje, umożliwiając gościom jedzenie posiłków na miejscu.

Poniżej przedstawiamy najbardziej znane i unikalne hotele butikowe z całego świata.

 

 

Number Sixteen, Londyn

 

Coqui Coqui boutique hotel, Yucatan Penisula

 

Town @ House Street, Mediolan

 

POD Boutique Hotel, Cape Town

 

La Suite West, Londyn

 

Boundary, Londyn

 

Crosby Street Hotel, New York

 

Gramercy Park Hotel, New York

 

Hotel de Nell, Paryż

 

25Hours Hotel Bikini, Berlin

 

Hotel Zoo, Berlin

 

 Hotel Solei, Poznań

Projektowanie hotelu butikowego skupia się na potrzebach klientów zamożnych. Wysoki standard, ekskluzywne dodatki oraz wystrój wprowadzający do strefy odpoczynku. Aranżacja wnętrza hoteli polega na zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i produktów. Nowoczesne projekty hoteli polegają na łączeniu różnych stylów. Dzięki temu klient może przenieść się do miejsca swoich marzeń bez długich podróży.

Każdy pokój, pomieszczenie hotelu butikowego jest urządzone w innym stylu, tematyce oraz oparte na różnych motywach. Goście spędzający w nich czas mogą zapoznać się z kolorytem miasta, w którym obecnie przebywają. Oczywiście luksus i wygoda odgrywa tu najważniejszą rolę i o niej nie można zapomnieć podczas projektowania. Często w architekturze hotelu stosuje się tradycję w połączeniu z nowoczesnością. Stare mury pokryte szkłem, tworzywami sztucznymi zdobione ekskluzywnymi dodatkami to rozwiązania stosowane w większości hoteli butikowych. Zazwyczaj swoje miejsce znajdują w wyniku adaptacji starych kamienic, a nawet pałaców.