LIVING CORAL – KOLOR ROKU 2019 WEDŁUG FIRMY PANTONE

Od dwudziestu dwóch lat prezentowany jest co roku kolor, który ma wyznaczać trendy w dziedzinach takich jak design, wnętrza, moda, czy fotografia. Pomysłodawcą i kreatorem powyższej idei jest firma Pantone, która tworząc paletę barw przyczyniła się do rozwoju przemysłu druku, poligrafii jak i tekstyliów.
W 2019 roku instytut firmy postawił na kolor LIVING CORAL, który w porównaniu z zeszłorocznym ULTRA VIOLET ma na celu ożywić i nadać ciepła otoczeniu. Pomysł corocznego wyboru “Koloru roku” jest idealnym chwytem marketingowym i przyczynił się do rozpoznawalności marki na skalę światową. 
Myśląc o wnętrzach dobrym rozwiązaniem jest użycie sezonowego koloru w sposób rozsądny np. poprzez dodatki. Oczywiście będzie to mniej spektakularny efekt niż wybranie koloru roku jako bazy. Pamiętajmy o zmienności tych kolorów, dlatego rozsądniej zainwestować w dodatki, takie jak wszelkiego rodzaju tkaniny czy dekoracje, które łatwiej zastąpić innymi. Zabieg ten podkreśli nasze obycie w aktualnych trendach.

KOLOR ROKU 2019 WEDŁUG FIRMY PANTONE – LIVING CORAL

Tegoroczny kolor według firmy Pantone jest ,,reakcją na atak technologii cyfrowej i mediów społecznościowych coraz bardziej osadzających się w codziennym życiu, w którym poszukujemy autentycznych i wciągających doświadczeń, które umożliwiają połączenie i intymność”.
Sam instytut określa kolor ten “towarzyskim i pełnym wigoru” nawiązując również do naszego pozytywnego usposobienia.
  Podsumowując, we wnętrzach nie tylko powinniśmy nawiązywać kolorem ale i takimi przedmiotami, które wzbudzą w nas radość, ucieszą użytkowników oraz zachęcą do aktywności. W dosłownym tłumaczeniu nazwa zwycięzcy tegorocznej edycji brzmi “ŻYJĄCY KORAL”, zaś firma Pantone używa do jego promocji zdjęcia, na którym ujrzeć możemy część rafy koralowej wraz z rybą, zachowując przy tym wybraną kolorystykę. Być może jest to pewnego rodzaju sugestia w kwestii wyboru morskich akcentów, projektując tegoroczne wnętrza?