Męska kuchnia – aranżacje

Kuchnia to nie tylko sprawa kobiet! Mężczyzna zafascynowany gotowaniem często osiąga mistrzostwo w kreowaniu smaków – wszak najlepszymi kucharzami są właśnie mężczyźni. Żywy ogień, blask stali nierdzewnej na blatach i urządzeniach, gigantyczna chłodziarka i ogromny okap- oto fabryka smaków.

 

 

W pewien specyficzny sposób taka kuchnia może być przytulna. Elementy retro kojarzą się z czasami, kiedy nie było półproduktów żywnościowych, ze smakowitymi zapachami unoszącymi się znad parujących garnków i patelni. Mimo blasku stali przyjemnie jest usiąść przy stole, wokół którego zgromadziły się stare krzesła o różnej historii z widokiem na okap i zlew z wysoką błyszczącą baterią.

 

 

Małe kuchnie – w nich znakomicie odnajdują się meble z Ikei.

 

 

Minimalistyczny zestaw kuchenny autorstwa duńskiej projektantki  Mette Schelde. Kolekcja składa się z trzech stanowisk pracy, przewidujących podstawowe czynności związane z przygotowaniem posiłków: zlew, kuchenkę oraz stół.

 

 

„Eleganckie” kuchnie:

 

 

Seria Baux Arts renomowanej firmy Sie Matic- połaczenie stylu kolonialnego z surowymi stalowymi fronta:

 

 

Niektóre aranżacje kuchni przewidują możliwość przesłonienia ich i ukrycia.

 

 

Stara cegła (zazwyczaj pomalowana na w miarę jednolity kolor) jest znakomitym tłem dla gładkich frontów.

 

 

Wszystko w zasięgu rąk i wzroku.

 

 

Męska kuchnia świetnie znajduje swoje miejsce w małej przytulnej kawalerce, jak i dużym rodzinnym domu, gdzie to mężczyzna rozwija sztukę kulinarną. Aranżacje, w których decyduje pan domu, znaleźć można kilka charakterystycznych rozwiązań. Wielu mężczyzna gustuje w kuchniach otwartych na salon. Dlaczego? Uwielbiają przestrzeń, jak i tworzyć spektakl dla najbliższych. Tu wyspa tworzy scenę. Dodatkowo kompozycje sprytnie mogą połączyć salon z kuchnią, a zarazem funkcjonalnie oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego.

Projekt kuchni dla mężczyzn bez względu na styl wnętrza przeważnie zawiera powściągliwe kształty oraz minimalistyczne dodatki.

Charakter męskiej kuchni nadają kolory odważne, w intensywnych odcieniach, nasycony brąz drewna oraz mocna czerń. Całość zdobią nastrojowe lampki i lampa nad dużym stołem.

Zabudowę kuchni tworzą duże pojemne szafki z praktycznymi szufladami. Prawdziwy kucharz ceni sobie porządek i łatwość dostępności do produktów. Dlatego znaleźć tu można przeróżne pojemniki, kosze oraz funkcjonalne organizery.

Miedziana kuchnia– arcydzieło znanego projektanta Toma Dixona

 

 

Dużo, dużo stali nierdzewnej!

 

 

Bardzo przydatna i pasująca jest zawsze tablica, na której zapisać można szybką notatkę.

 

 

A to jeden z naszych projektów: