Porządek w łazience
Czy to możliwe?
Widziałam już wiele łazienek, gdzie na różnych półeczkach piętrzyły się buteleczki, flakoniki, tubki i inne kosmetyki. Na szczęście w nowo budowanych domach i mieszkaniach łazienki są znacznie przestronniejsze niż kiedyś. Od kilku lat obserwuje się tendencję do meblowania łazienek niczym pokoju mieszkalnego. Łazienka jest miejscem równie ważnym jak salon, potrzebym jak kuchnia i osobistym jak sypialnia.
Co więcej, coraz częściej jest "na widoku". Połączona z sypialnią lub nawet z salonem wymaga, aby znalazły się w niej szafki podumywalkowe, jakieś siedzisko, wieszak, a nawet regał! Nie do pomyślenia jest więc (o ile nie jest to celowy zabieg np. we wnętrzach industrialnych), aby po ścianach biegły rury instalacji wodno-kanalizacyjnej czy ciepłowniczej. Sprytnym zabiegiem pozwalającym ukryć syfon od umywalki jest właśnie szafka umywalkowa. Jej wnętrze nie tylko ukrywa instalacje, ale także przybory toaletowe i kosmetyki. Dzięki temu uzyskać można wrażenie większego ładu. Jeśli tylko konstrukcja ściany na to pozwala, szafka wisząca optycznie sprawia wrażenie lżejszej niż stojąca, bo "lewituje nad podłogą". Poza tym, że jest praktyczna pod względem utrzymania czystości podłogi, jest również wygodna w użytkowaniu – swobodnie mieszczą się pod nią stopy, kiedy stoimy tuż przy umywalce. Ale jeśli szafka jest stojąca – lekkości mogą jej dodać horyzontalne proporcje i lekki (biały, złamany biały, jasne odcienie beżu i szarości) kolor.
Poniżej propozycje kilku firm, których produkty dostępne są na polskim rynku.
Falper– włoski producent tego, co w designerskiej łazience mogłoby się znaleźć: ceramiki, mebli łazienkowych, systemów prysznicowych, oświetlenia do łazienki, a nawet kominków gazowych. Ich aranżacje przedstawiają łazienkę otwartą rozświetloną przez duże okna.
Kilka propozycji z Ikei– najpopularniejszego i najbardziej dostępnego pod względem ceny producenta mebli. Wzornictwo Skandynawów podąża za światowymi trendami, dlatego Ikea ma w swojej ofercie serię minimalistycznych szafek i pasujących do nich umywalek w różnych wariantach kolorystycznych.
Inbani to hiszpańska firma, która za cel stawia sobie wyposażenie łazienki na najwyższym poziomie. Producent minimalistycznej ceramiki łazienkowej, baterii, płaskich brodzików, mebli łazienkowych i akcesoriów niezbędnych w łazience.
Włoska firma Elebi także produkuje ceramikę łazienkową, dopasowane do niej meble i akcesoria np. lustra.
Progetto Bagno: ceramika, meble i dodatki we włoskim stylu. Oryginalne, asymetryczne i z połyskiem.
Propozycje polskiej firmy Koło, producenta ceramiki i armatury łazienkowej z ponad 50-letnia tradycją. Meble z serii Ego i Ovum zaprojektował światowej sławy designer Antonio Citterio.
Dla szwajcarskiej Firmy Laufen także projektują sławy światowego designu- Stefano Giovannoni oraz Ludovica i Roberto Palomba.
Regia– włoska firma, która w założeniu miała produkować akcesoria i dywaniki łazienkowe, ale z biegiem czasu znacznie poszerzyła pole działalności o ceramikę i meble.
Meble łazienkowe hiszpańskiej firma Roca, przedstawione w minimalistycznych, prostych aranżacjach.
Szafki, ceramika i armatura hiszpańskiej firmy Noken, należącej do grupy Porcelanosa.
Tulli Zuccari to włoska firma specjalizująca się w meblach łazienkowych.
"Wisienka na torcie". Seria Diamanto- projekt Jaime Hayona dla Bisazzy. Wygląda, nazywa się i jest cenny jak diamenty.
Przydatne adresy:
http://milamar.pl/470-meble-lazienkowe-kolekcja-madera
http://kolo.com.pl/aranzacja/seria_varius/32#vis1
http://www.wloskielazienki.pl/meble-lazienkowe?limit=30&limitstart=120
http://www.ceramicagalassia.com/
http://www.tullizuccari.com/english/home.htm
http://www.inbani.com/index.php?id=en
http://www.roca.pl/serie-zestawow-mebli-z-umywalkami
http://www.ellebi.it/en/collezioni
http://www.roca.pl/serie-zestawow-mebli-z-umywalkami
http://www.regia.it/en/collection/furniture
http://www.noken.com/catalogo/?idi=gb
http://www.bisazzabagno.it/#/the-hayon-collection_it_0_1_4936.html