Projekty apartamentów – jakie są trendy w 2020 roku?

Projektując apartament, należy kierować się przede wszystkim gustem inwestora oraz jego potrzebami. Nie można jednak zapomnieć o obecnie panujących trendach, które sprawią, że wnętrze będzie nowoczesne, ciekawe i zachwycające już od pierwszego spojrzenia. Jakie trendy związane z projektowaniem wnętrz zdominują rok 2020? Poniżej odpowiedzi.

 

Salon w apartamencie prywatnym

 

 

Nowoczesna klasyka

Pierwszym trendem, który będzie popularny nie tylko w 2020 roku, ale na pewno też w kolejnych latach jest połączenie nowoczesnej aranżacji z nieśmiertelną klasyką w projektowaniu wnętrz. Można ją osiągnąć poprzez połączenie stonowanych, minimalistycznych kolorów jak biel, szarość i czerń, z drewnianymi elementami, parkietem itp. Nutka nowoczesności sprawi, że wnętrze będzie wyglądało schludnie i świeżo, a klasyczne elementy zapewnią przytulną atmosferę. Przykładem takiego rozwiązania może być projekt prywatnego apartamentu, gdzie w nowoczesnej łazience i sypialni można zobaczyć elementy nawiązujące do tradycyjnego, drewnianego parkietu.

 

 

Sypialnia w apartamencie prywatnym

 

 

Oko w oko ze wzorami

Kolejny zachwycający trend nadchodzącego sezonu to ciekawe wzory. Zazwyczaj ograniczają się one do jedno elementu we wnętrzu. W takiej roli idealnie sprawdzi się wzorzysta podłoga, w przypadku kiedy wszystkie inne elementy pomieszczenia są stonowane. Do tematu wzorów można podejść bardziej tradycyjnie i umieścić je na ścianie. Będą one wyglądać dekoracyjnie i z pewnością ożywią pomieszczenie. Również zajmujemy się realizacją projektów apartamentów według wspomnianych założeń, które wcześniej konsultowane są z inwestorem. Przykładem mogą być luksusowe apartamenty. Ich aranżacje na pewno zyskają na takim rozwiązaniu. Mniej odważni mogą pokusić się np. o wzorzysty mebel, który perfekcyjnie skomponuje się z minimalistycznym wnętrzem.

 

Sypialnia w luksusowym apartamencie w Poznaniu

 

Mocny akcent zawsze mile widziany

We wspomnianej już aranżacji apartamentów w Poznaniu można dostrzec także kolejny odważny, a jednocześnie elegancki trend w aranżacji pomieszczeń. Jest nim jeden mocny akcent kolorystyczny znajdujący się w pomieszczeniu. Projektowanie wnętrz apartamentów jest czasami bardzo trudne, bo trzeba zadbać, aby było ono minimalistyczne i eleganckie, ale nie nudne i nijakie. Łóżko, fotel, czy kanapa w intensywnym kolorze pozwoli uzyskać taki efekt. Można go określić nawet małym akcentem szaleństwa, będącym cały czas pod kontrolą. Na pewno ożywi on wnętrze i zachwyci wszystkie osoby odwiedzające dany apartament.

 

Oświetlenie niczym korona projektu

Projektując wnętrze, często zapomina się o właściwym oświetleniu. Jednak chcąc sprawić, by aranżacje luksusowych apartamentów były dopięte na ostatni guzik, nie można pominąć tego szczegółu. Lampy i żyrandole powinny być odpowiednio dobrane do charakteru wnętrza. W minimalistycznych pomieszczeniach lepiej postawić na dyskretne oświetlenie, które nie rzuca się w oczy, ale delikatnie podkreśla charakter wnętrza. Z kolei we wnętrzach glamour można zdecydować się na piękne i imponujące żyrandole z kryształami. Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest także barwa światła. Powinna być ona odpowiednio dobrana do funkcji pomieszczenia oraz jego kolorystyki. Świadome projektowanie wnętrz apartamentów to także wiedza, jakiego światła powinno się używać do pracy, a jakiego do odpoczynku.

 

Kuchnia w apartamencie prywatnym

 

Marmurowe podłogi

Marmurowe podłogi to prawdziwa perełka w aranżacji wnętrz. Nadają one klasy, są wytrzymałe i solidne, a jednocześnie niesamowicie piękne. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, począwszy od kuchni i łazienki, przez salon, a skończywszy na sypialni. W zależności od pozostałych elementów aranżacji marmur może wyglądać zupełnie inaczej. W połączeniu z bielą i jasnymi barwami będzie dawał duże i przejrzyste pomieszczenia. Zestawienie go z ciemnymi barwami ścian i mebli pozwoli zyskać zaskakujące połączenie. Bez względu na wybór aranżacji największymi zaletami marmurowych podług jest klasa i prestiżowy wygląd. Efekt można zobaczyć, zapoznając się z projektem apartamentu w Sopocie.

 

Salon w apartamencie w Sopocie