Projekty restauracji – oryginalne pomysły na wyjątkową przestrzeń

Wystrój wnętrza restauracji jest równie ważny, jak jedzenie w niej serwowane. To właśnie od niego zależy, czy ludzie chętnie będą wracali do danego lokalu. Co więcej, dobrze zaprojektowane wnętrze w łatwy sposób może podkreślić styl restauracji oraz charakter jedzenia w niej podawanego. Warto zatem poznać nasze najciekawsze projekty restauracji.

 

Minimalistycznie i luksusowo

Nie od dziś minimalizm i powściągliwość są synonimem luksusu. Często można przekonać się, że mniej znaczy lepiej. Zasada ta sprawdza się zarówno wtedy, gdy chodzi o pyszne posiłki, jak i o wystrój wnętrza. W związku z tym minimalistyczna przestrzeń idealnie sprawdzi się w przypadku wnętrza restauracji. Przykładem luksusowego minimalizmu jest projekt restauracji Melomania w Poznaniu. Jest on tu połączony z oldschoolową elegancją. O powściągliwym charakterze decydują przede wszystkim zastosowane barwy, jak biel, czerń, odcienie szarości, a także proste lustra powiększające przestrzeń. Klasy dodają krzesła o eleganckim kształcie, stylowy wzór na podłodze, błyszcząca zabudowa lady. W celu ożywienia wnętrza restauracji można postawić na jasne światło lub jednokolorowe, mocne akcenty np. obrazy, ozdoby itp. Opisywana restauracja może być idealnym przykładem jak sprawić, by wnętrze było proste, ale jednocześnie robiło wrażenie już podczas pierwszego spojrzenia.

 

 

Przytulnie i klasycznie

Kolejnym ciekawym pomysłem na projektowanie przestrzeni restauracji jest połączenie przytulnego wnętrza z klasyką, gdzie główną rolę odgrywa drewno. Jest ono jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w restauracjach. Po pierwsze wnętrze, gdzie znajdują się drewniane meble i wykończenia, jest klasyczne, od razu kojarzy się z elegancją i solidnym wykonaniem. Po drugie delikatne odcienie drewna sprawiają, że pomieszczenie od razu wygląda przytulniej, niczym w domu. Można je połączyć praktycznie z każdym innym materiałem, ale szczególnie dobrze będzie wyglądało ze stonowanymi obiciami o przyjemnej fakturze. W celu ożywienia takiego wnętrza na ścianach można umieścić kolorowe freski. Przykładem takiego rozwiązania może być wystrój wnętrza, które zaaranżowaliśmy w restauracji Don Giovanni w Śremie. Znajdujące się na ścianach ilustracje nawiązują do jej nazwy. Nie można zapomnieć, że w opisywanym projekcie ogromną rolę odgrywa klimatyczne oświetlenie. Znajduje się ono nad barem, stołami oraz w podwieszanym suficie. Dzięki temu wnętrze nabiera charakteru, a klienci czują się komfortowo.

 

 

Energetycznie, intensywnie i ciekawie

Na aranżacje wnętrz restauracji można spojrzeć także z innej strony i podejść do nich bardziej odważnie niż we wcześniej opisywanych przykładach. Idealnie sprawdzi się to we wnętrzu, które ma być pełne emocji i pozytywnej energii. W tym przypadku także można umieścić na ścianach kolorowe malowidła, które zmienią charakter całego pomieszczenia. Jeszcze ciekawiej wnętrze będzie wyglądało, gdy doda się do niego mocny akcent. Przykładem takiego rozwiązania mogą być kolorowe fotele lub krzesła dostępne dla gości, zwłaszcza jeśli będą one dostępne w różnych kolorach, co dodatkowo spotęguję efekt. Gdzieniegdzie można wpleść także tradycyjne krzesła, aby pozostałe kolorowe nie przytłaczały innych obiektów znajdujących się we wnętrzu. Takie akcenty w pomieszczeniu sprawią, że pozostałe elementy wyposażenia mogą być stonowane i klasyczne. Jeżeli wnętrze rejestracji nie jest duże, można je powiększyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich pomalowanie kilku ścian na jasny kolor. Takie barwy sprawiają, że pomieszczenie wygląda na większe i bardziej przestronne. Durgi sposób to zawieszenie we wnętrzu restauracji luster. Pozostałe odbijające się w lustrze elementy wnętrza sprawią, że nabierze ono głębi. Przykładem takiej aranżacji może być restauracja El Globo w Szczecinie.

 

 

Podsumowując, projektowanie wnętrz restauracji warto powierzyć specjalistom. Dzięki temu można być pewnym, że restauracja będzie urządzona ze smakiem i charakterem. Przykładem takich rozwiązań mogą być przedstawione projekty restauracji.