Sofa jako symbol życia społecznego

Projektując wnętrze salonu czy też bawialni, jak się dawniej mówiło, tematem nie do uniknięcia jest wybór sofy. Jest to mebel bardzo uniwersalny, gdyż nie tylko zapewnia więcej miejsca do siedzenia niż fotele, ale też może się rozkładać zapewniając miejsce do spania dla gości. Czym kierować się przy wyborze?

Jak zawsze trzeba najpierw zastanowić się nad funkcją, jaką mebel miałby pełnić. Tryb życia domowników, sposób spędzania czasu, ilość przyjmowanych gości – to wszystko są czynniki bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji o kupnie kanapy. Kiedy określimy już do jakich celów będzie nam służyła, kolejnym krokiem jest spojrzenie na całościową koncepcję wnętrza. Tu najważniejsze będzie wyczucie równowagi form i przestrzeni. Projektowanie mieszkań to sztuka, poczucie smaku, wpływ na harmonię i nastrój panujący w każdym pomieszczeniu.

W zdobnym wnętrzu wypełnionym meblami, ciężkimi zasłonami bądź dywanami duża i masywna sofa będzie „zabierać powietrze” i sprawiać przytłaczające wrażenie. Odwrotnie z wnętrzem minimalistycznym – można je doskonale ocieplić kanapą o przykuwającej uwagę formie lub kolorze. Oczywiście warto myśleć także o rozwiązaniach, jakich nie znajdziemy w sklepie np. zaprojektować ciekawą podstawę, na której ułożone poduchy spełnią funkcję siedziska bądź też skomponować sofę z modułowych puf szeroko dostępnych na rynku.