Stylowy projekt kawiarni – mariaż nowoczesności i klasyki

Wnętrze kawiarni przyciąga aromatem parzonego napoju. To on skupia na sobie uwagę węchu. Ale czy tylko? O sukcesie miejsca może decydować także jego aranżacja, dlatego warto poświęcić jej uwagę, aby picie kawy rozpieszczało wszystkie zmysły odwiedzających klientów.

 

Aranżacja kawiarni krok po kroku

Wszystko zaczyna się od podstaw. Projekt kawiarni, który tworzymy jest zawsze przemyślany. Zanim powstanie ostateczny szkic, zadajemy sobie wiele pytań, dotyczących stylu, warunków lokalowych, ale i potrzeb przyszłych klientów. Odpowiedzi są kluczem do stworzenia aranżacji kawiarni, jako miejsca, które wabi klientów zapachem i magią otoczenia.

 

 

Jakie powinno być wnętrze kawiarni?

Zapach świeżo palonej kawy jest głównym bodźcem, który przyciąga klientów kawiarni. W czarnej esencji ludzie szukają nowych smaków, dawki energii lub po prostu przyjemnego spędzenia czasu w miłym otoczeniu. Jakie zatem powinno być wnętrze, aby klienci mogli się nim cieszyć, odpoczywać lub napawać estetyką?

 

W realizowanych przez nas projektach kawiarni, szczególną uwagę zwracamy na:

– wykończenie ścian i elementów zabudowy pomieszczenia, które mają tworzyć obraz i być urzeczywistnieniem wizji właściciela lokalu. Kawiarnie to miejsca, gdzie rodzą się nowe pomysły. Otoczenie może mieć na to szczególny wpływ. Odpowiednie kolory ścian i innowacyjne elementy dekoracyjne potrafią wykreować nowoczesną, ale funkcjonalną scenerię. Czyli jaką? Taką, w której klienci będą mogli obcować z pięknem architektury i czerpać inspirację do własnych potrzeb;

 

– wygoda mebli – każdy projekt kawiarni jest dla nas wyzwaniem, w które wkładamy swoje umiejętności, doświadczenie i pasję. Zagospodarowaniu przestrzeni poświęcamy największą uwagę, wiedząc, że odwiedzający lokal goście mogą w nim szukać różnych punktów, ale zawsze liczą na wygodę siedzisk i stolików. Nie musi to jednak wykluczać nowoczesnego designu, który lubimy i chętnie łączymy z innymi, klasycznymi elementami. Krzesła i stoliki muszą być komfortowe. Zatem jak je rozplanować? To ważny etap aranżacji kawiarni. Dlaczego? Ponieważ jedni goście w pomieszczeniu szukają cichego i spokojnego kąta, a inni obszaru, gdzie toczy się życie rozrywkowe. Zagospodarowanie przestrzeni polega więc na znalezieniu lub stworzeniu miejsc, w których każdy znajdzie swoje ulubione zakamarki i będzie do nich wracać;

 

 

– oświetlenie, które odgrywa bardzo dużą rolę i chociaż jest bohaterem drugoplanowym, to bez niego żadna aranżacja kawiarni nie byłaby taka sama. Dlaczego? Innowacyjne punkty oświetleniowe pozwalają na tworzenie nastroju lub eksponowanie elementów, które chce się wyróżnić. Samo wnętrze kawiarni nie musi być jasne. Loftowy ton światła skupia myśli na piciu kawy i pozwala się odprężyć, ale już gablota, gdzie wystawione są słodkie dodatki, jak i sam bar, muszą być wyróżnione jasną wiązką, która nasyci kolory i podkreśli ich apetyczność.

 

Czego można się spodziewać w naszych projektach kawiarni?

Nowoczesne rozwiązania budowlane i wykończeniowe stwarzają nieograniczone możliwości. Dzięki innowacyjnym materiałom i dodatkom można wykreować miejsca, których nie będzie się chciało opuszczać, a już na pewno będzie się do nich wracać. Przemyślane wnętrze kawiarni jest strategią marketingową, która wpływa nie tylko na zmysły, ale też na emocje klientów.

 

 

W swoich realizacjach opieramy się na nowoczesności, którą lubimy i która nas inspiruje. Jednocześnie pozostajemy wierni klasyce, szczególnie jeśli objawia się w naturalnych układach lokalów. Co to znaczy? Staramy się wykorzystać każdy, inspirujący zakamarek przestrzeni lub jego architekturę. Naturalna cegła, kamień lub wystające stropy mogą być bazą do inspirującego połączenia klasyki z nowoczesnością.

 

Kawiarnie są lubiane i często odwiedzane, mimo, że tendencja współczesnych czasów wymusiła kupowanie kawy na wynos. Wciąż jednak lokale, gdzie można usiąść są cenione i  bronią się salonową przytulnością, elegancką estetyką lub nowoczesnym designem. Pewnym jest, że wnętrze kawiarni zaprasza do siebie swoją gościnnością. Można tam skupić myśli w samotności, zaprosić bliską osobą na randkę lub odbyć kameralne spotkanie biznesowe.