SPA&Wellness w nowoczesnych projektach hoteli

Bywa tak, że chęć powrotu do miejsca wyjazdu, bynajmniej nie wiąże się z samym miejscem, ale z hotelem, w którym przyszło nocować. To ogromny sukces, ale także efekt przemyślanego projektu. Ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach odgrywa hotelowe zaplecze w postaci SPA&Wellness. Dlaczego? Ponieważ ludzie coraz częściej odwiedzają hotele, aby wypocząć, zrelaksować się i skorzystać z dobroci oferowanych zabiegów. Projekty hoteli z basenem są więc nie tylko ładną przestrzenią, ale atmosferą, którą należy tam stworzyć.

 

 

Nowoczesne projekty hoteli – na co liczą goście?

Projekty hoteli SPA&Wellness, które przygotowujemy dla naszych klientów są odejściem od tradycyjnego postrzegania komercyjnych zakwaterowań. Czyli?

 

W nowoczesnych hotelach nie ma miejsca na powtarzalne i przeciętne aranżacje oraz wyposażenie. Łóżka, komody, wykładziny, a armatura łazienek nie może kojarzyć się zapełnieniem pokoju, który służy jedynie masowemu przyjmowaniu gości. Współczesne hotele zapraszają do siebie każdym elementem, a pokoje? Coraz częściej są inspirowane kulturą, podróżami lub tradycjami danego regionu. Kilkanaście metrów kwadratowych nie jest już tylko przechodnią sypialnią, ale chwilowym miejscem na ziemi i tak też mają czuć się goście.

 

Nowoczesne projekty hoteli wychodzą na przeciw oczekiwaniom, coraz bardziej świadomych klientów, którzy nie boją się już zaglądać w ekskluzywne progi. Co więcej, coraz częściej szukają takich na mapach swoich podróży. SPA&Wellness jest jednym z kryteriów, które determinują wybór miejsca noclegowego. Jak je zaprojektować?

 

 

Sztuka projektowania hoteli SPA&Wellness – na co zwracamy szczególną uwagę?

Kiedy pogoda nie rozpieszcza, ani nie zachęca do odbywania turystyki na zewnątrz, hotelowa strefa SPA&Wellness jest miejscem, które może być rozrywką, ale i zasłużonym odpoczynkiem. Oprócz atrakcji i usług, z których można tam korzystać, niewątpliwie ujmującym elementem, który wpływa na czerpanie energii z tego miejsca, jest jego aranżacja.

 

 

Projekty hoteli z basenem, które realizujemy, wyróżniają się następującymi cechami:

 

są dostosowane do klienta – wiedząc o tym, że hotelowi goście są w różnym wieku, staramy się tworzyć takie przestrzenie, które będą cieszyły oko, ale będą też funkcjonalne i nie sprawiające trudności w odbywaniu rekreacji;

 

inspirująca gra świateł i iluzja kolorów – szczegóły tworzą klimat, dlatego to im poświęcamy największą uwagę. Strefa SPA&Wellness jest miejscem, gdzie hotelowi goście oddają się relaksowi, wyciszają się i nabierają sił. Otoczenie ma temu towarzyszyć, dlatego delikatne, przyćmione światła, orientalne kolory lub egzotyczne dekoracje są pożądane;

 

podział na strefy – masowa przestrzeń nie sprzyja wypoczynkowi. Roznoszący się hałas nie pozwala zebrać myśli ani cieszyć się prywatnością, dlatego staramy się, aby powierzchnie, które są przeznaczone pod SPA&Wellness były wydzielonymi strefami, które zapraszają ofertą zabiegów, saunami lub basenami;

 

spójność z aranżacją hotelu – mimo, że SPA&Wellness to odrębna strefa, nie może być „inną bajką” do pozostałej części hotelowej. W swoich projektach staramy się, aby przestrzeń rekreacyjna nawiązywała do wystroju lub dekoracji pozostałych wnętrz. Mogą ku temu służyć drobne elementy, kolorystyka lub obrazy.

 

Zobacz, jakie hotele butikowe nas inspirują!

 

 

 

Misja projektów – sami chcielibyśmy odpoczywać w takich przestrzeniach

 

Projekty hoteli SPA&Wellness dają ogromne możliwości wykorzystywania dostępnych obecnie materiałów wykończeniowych, ale potrzebna jest tu też wiedza i doświadczenie.

 

Każdy realizowany przez nas projekt jest tworzony od podstaw, z pasją i zaangażowaniem. Nasza wizja nie wychodzi przed propozycje inwestora, ale może być dla niego pomocą i oparciem. W naszych realizacjach można dostrzec słabość do wnętrz nowoczesnych. Dlaczego? Ponieważ możliwości, jakie stwarza nowoczesne budownictwo i architektura są wszechstronne i nie stawiają barier w wyobraźni projektanta. Hotelowe strefy SPA&Wellness mają służyć wypoczynkowi gości. Gdzie wypoczywa się lepiej niż w pięknych wnętrzach i otoczeniu relaksacyjnej muzyki?

 

Takie też staramy się tworzyć miejsca – hotele do których chce się wracać i są stałym punktem na mapach podróży.